Wycieczka rowerowa
Sosnowiec - kamieniołom Szczakowa

i lasek na Radosze w zimowej szacie.

 

Proszę nie kopiować zdjęć na inne strony WWW!!!. Uwagi i komentarze proszę przesyłać na:

marek-derlatko@o2.pl
  

Please don't copy photos to other web sites!!! Send Your Comments and Criticism to:

Copyright (c) 2004 by Marcus Antonius Derlatko.
 

Księga gości:

Jesienna szata Balatonu to zawsze jakaś odskocznia od szarości grudniowego dnia w Sosnowcu. Zdjęcia wykonane 8 grudnia 2007 na wycieczce do centrum nurkowania w kamieniołomie w Szczakowej. Jest to przygotowanie na leśny szlak z Bukowna przez Ciężkowice Dolinę Żabnika do Kamieniołomu i dalej na Sosinę itd....  Dzień dla fotografii nieciekawy bardzo słabe oświetlenie - mglisto słońce przedzierało się zza chmur - typowy dzień grudniowy. Dla utrzymania kondycji przejechałem 40 km. Droga przyjemna bo to potrzeba wjechać na górkę Klimontowską i na Górę Piachu we Szczakowej. Bezproblemowo dojechałem na miejsce. Po drodze zatrzymałem się jak zazwyczaj przy Balatonie sosnowieckim i pstryknąłem parę zdjęć.  Zdjęcia robione NIKON KOOLIX 5600 całkowity automat bez statywu.

                                                       

                          

                                                      

To jest już kamieniołom - centrum nurkowania w kamieniołomie za Szczakową. Niesamowity jest kolor wody w kamieniołomie. Spotkałem tam nurla który wypłynął z głębin. Podobno woda jest bardziej przezroczysta zimą a i tak przez cały rok ma jedynie 6 stopni C.

          

                                                  

W dniu 26 stycznia 2008 wybrałem się na wycieczkę w Dolinę Żabnika za Ciężkowice z zamiarem dojechania do Bukowna i powrót pociągiem. Niestety zginąłem w lesie za Cieżkowicami i przyjechałem na rowerze do Sosnowca. W sumie licznik rowerowy pokazał 58 km. Oto zdjęcia z kamieniołomu. Robione są z góry nad kamieniołomem. Natomiast  Dolinę Żabnika ze względu na błoto zostawiłem sobie na okres majowy.

                                   

                                                                                                            

To są zdjęcia z 20 listopada 2007 roku z lasku na Radosze w Sosnowcu. Nie miałem je gdzie wkleić a uważam, że są godne pokazania. 

                                

Parę zdjęć z wycieczki z Sosnowca do Ząbkowic nad Pogoriami w dniu 23 grudnia 2007.

                                                   

                                        

W dniu 12 lutego 2008 pogoda była na tyle łaskawa, że pojechałem rowerem na rekonesans wycieczki z Sosnowca do Bukowna przez rezerwat przyrody Dolinę Żabnika i Diablą Górę w Podlesiu. Nie wszystko przebiegło po mojej myśli. Szlak źle oznakowany w Borze Biskupim zgubiłem go. Mapa Zagłębia Dąbrowskiego z Kompasu nie nadaje się do wożenia na rowerze ze względu na jej wielkość. W tej sytuacji tylko z daleka widziałem Diablą Górę i z mapy wiem gdzie popełniłem błąd. Rezerwat Doliny Żabnika zostawiłem do zwiedzania w okresie wiosennym, bo to przede wszystkim rezerwat flory. Na zdjęciach pokazałem jedynie ostanie jezioro przy drodze - reszta na wiosnę.

                                                                      

Poniżej pozostałość po kopalni piasku "Szczakowa" między Ciężkowicami a Borem Biskupim. Sama kopalnia sprawia wrażenie swoim ogromem. W dniu 12 lutego b.r. widoczność słaba jakieś zamglenia, ale myślę, że letnie zdjęcia pokażą kopalnie w pełnej krasie.

                                                              

                                 

Mam nowy nabytek - Canona SX100 IS. Brakowało mi aparatu do wnętrz a on ma to czego mi potrzeba to jest matryce 8 Mpiksela ISO 1600 zoom 10x. Oto próbne zdjęcia bo aby dobrze fotografować to potrzeba poznać możliwości i ograniczenia nowego aparatu.

                                                

                      Powrót do katalogu głównego.