Wycieczka Rowerowa
Żywiec - Jezioro Żywieckie, Jezioro Międzybrodzkie, Góra Żar -
Bielsko Biała

Proszę nie kopiować zdjęć na inne strony WWW!!!. Uwagi i komentarze proszę przesyłać na:
marek-derlatko@o2.pl
  
Please don't copy photos to other web sites!!! Send Your Comments and Criticism to:

Copyright (c) 2004 by Marcus Antonius Derlatko.

Zdjęcie może nietypowe, ale Przewozy Regionalne tak zaczynają przewozić rowery koleją.

Jezioro Żywieckie

Jak wcześniej pisałem w ubiegłym roku ze względu na zdrowie nie byłem w ukochanych górach. Jurę Wieluńską tak zjeździłem, że zostawiam ją na czas niezbędny do złapania  kondycji a i jako wycieczki zastępcze nie wymagające większego przygotowania, bo to i można wyjechać o godzinie dziesiątej i w rozsądnym czasie wrócić do domu.
Przeglądając mapy Beskidu Niskiego zaplanowałem wycieczkę nad jeziorami utworzonymi na Sole.12 maja 2007 pojechałem do Żywca pociągiem i od Zarzecza nad Jeziorem Żywieckim zacząłem wycieczkę - plenery takie jak widać na zdjęciach. Droga raczej przyjemna - szereg podjazdów nad brzegiem jeziora - widoki zapierajęce dech w piersiach. Wycieczka wpisana do tych które należy powtarzać przez następne lata.

                       
                       

                       

Góra Żar

Po przejechaniu przez zaporę jeziora Żywieckiego na wschodnią stronę skręciłem na lewo za zaporą i udałem się do Międzybrodzia Żywieckiego. Tam w prawo i na górę Żar. Oczywiście dojechałem serpentynami do dolnej stacji kolejki terenowej i wyjechałem z rowerem na szczyt - to jedynie 10 zł z rowerem. Widoki z góry jak widać na zdjęciach. Na górze Żar zdjęcia i szaleńczy zjazd aż do mostu - do Międzybrodzia Bielskiego. Po drodze lotnisko szybowcowe. Kolejka na górę Żar przebiega na starym miejscu gdzie dawniej były tory wyciągarki szybowców po których jeździł wagonik z szybowcem i rozpędzał się na stoku.

                             

                        

                

Jezioro Międzybrodzkie
 

Jezioro Międzybrodzkie zrobiłem jedynie z mostu. Miałem do wyboru zjechać przez Porąbkę  aż do Andrychowa i tam skręcić na Bielsko Biała lub serpentynami przez przełęcz Przegibek  przejazd do Bielska Białej. Wjazd na Przegibek to 6 km wjazdu. Zdecydowanie wygrał pierwszy wariant przez Przegibek.

                                                                 

19 sierpnia wycieczkę powtórzyłem, lecz do Bielska Białej jechałem przez Kobiernice. Droga o widokach przednich, lecz nie polecam je jako wycieczka rowerowa. Bardzo duży ruch - droga wąska i z powodu samochodów bardzo niemiła i niebezpieczna. Ja zabrałem rower szosowy, ale złapał mnie upał który był dodatkowym obok samochodów utrudnieniem.

                                

                                       

Bielsko Biała

Miałem dość dużo czasu na zwiedzenie centrum Bielska Białej. Nie miałem odpowiedniego aparatu lecz jedynie NIKONA całkowicie zautomatyzowany kompakt (jak się śmieją zawodowcy "mydelniczka z przyciskiem")  - szkoda bo można by zrobić ładne zdjęcia miasta - a jest co fotografować - to jedynie mizerne próbki tego co można zrobić.  Bielsko Biała to przeuroczo położona miejscowość. Wszędzie blisko do gór, do nart w mieście znajduje się zielony park z Szyndzielnią i Klimczokiem. W przeszłości miałem  zamiar osiedlić się w tym mieście.

                                                

                                                

Powrót do katalogu głównego.