Pilsko 2007.02.17.

Proszę nie kopiować zdjęć na inne strony WWW!!!. Uwagi i komentarze proszę przesyłać na:
marek-derlatko@o2.pl
  
Please don't copy photos to other web sites!!! Send Your Comments and Criticism to:

Copyright (c) 2004 by Marcus Antonius Derlatko.

Księga gości:

                                                

Proszę państwa przedstawiam bajkowy świat zimowych gór. To co się widzi w piękny zimowy dzień będąc na nartach przerasta wszelkie wyobrażenia ludzi którzy nigdy nie zaznali piękna gór zimową porą.
Czekałem na ładny słoneczny dzień w tą zimę. W końcu taki dzień nadszedł. Przygotowałem narty to jest smarowanie i ostrzenie krawędzi i chajda w góry. Ani w Bielsku ani nawet w dolnym Korbielowie nic nie wskazywało na warunki śnieżnie w  górach.
Zastane zmiany to nieczynny wyciąg krzesełkowy pomiędzy Szczawinami a dołem. Może dobrze, że nie chodzi, ale z drugiej strony całe towarzystwo jeździło by na górnych wyciągach a tyrać na nartach można by na dolnych co też robiłem. Górny wyciąg ze Szczawin na Miziową był oblegany i te wyciągi z Miziowej na  szczyt. Warunki na stoku zmienne - łaty lodu, sypki śnieg a i miejsca przetarte, ale w sumie boskie warunki. Na drugi dzień czuje się zmęczony, no ale jutro praca.

     

     

   

Powyższe zdjęcia pokazują zimę w partiach szczytowych. Czym niżej tym inny las - tym inne warunki śniegowe, inne plenery wreszcie inna pokrywa śnieżna zaskakująca swoim pięknem. Długo po sezonie pamięta się plenery zimowe i dlatego tak ciągnie narciarzy w góry gdy tam (w górach są dobre wqarunki narciarskie). Poza tym ten nastrój na stokach - to jest niepowtarzalne w innych sezonach poza zimowymi.

     

      

                                 

                    

                                                           

Powrót do katalogu głównego.